+ Răspuns la subiect
Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 33

Subiect: Acoperis terasa

Acoperis terasa

Trebuie sa reamenajez terasa din imagine . Renunt la ideea cu umbrela pt soare , vreau sa fac un acoperis , dar m-a parasit imaginatia ...De fapt am ceva idei , dar nu vreau sa influentez .
    Ideea este ca vreau un acoperis impotriva soarelui . Problema este panta acoperisului casei in zona terasei , care este spre terasa ...
    Orice idee este bine venita .
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	IMG_20180409_133403.jpg‎ 
Afișări:	109 
Mărime:	375,5 KB
ID:		99788  
    Instalatii verificari-revizii gaze

Răspuns la: Acoperis terasa

Nimic ??? O idee ceva ????

Sa nu injuri:
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	acoperis.jpg‎ 
Afișări:	72 
Mărime:	100,3 KB
ID:		99831  

Eu ceva de genul asta as vrea ...
    “Quality means doing it right when no one is looking.”

Spectaculos, dar nerealist in cazul unei averse!
    Imi place!

Asa este. Arata bine dar trebuie tinut cont ca este o solutie pentru umbrire. In iarna, panza respectiva trebuie demontata pentru ca nu stiu daca per ansamblu face fata la zapezile noastre...
    “Quality means doing it right when no one is looking.”

Citat Postat în original de Mircea G Vezi post
    Trebuie sa reamenajez terasa din imagine . Ideea este ca vreau un acoperis impotriva soarelui . Problema este panta acoperisului casei in zona terasei , care este spre terasa ... .
    Dimensiunea acoperisului terasei cat sa fie? Terasa cu laterala inchise? Care este legatura dintre terasa si acoperisul casei cu panta respectiva? Presupun ca nu vrei sa fie legate ci sa fie un oarecare spatiu intre acoperis terasa si cel al casei.
    Ultima modificare făcută de VYS; 25.04.2018 la 19:08.
    VYS Blog - 100 % D I Y
    Cel mai bun Blog de constructii si amenajari

Sincer, eu as opta pentru o bolta cu vita de vie sau alta planta. O bolta mai inalta decat streasina ca sa fie aerisita.
    Este net mai racoroasa decat orice acoperis.

Citat Postat în original de VYS Vezi post
    Dimensiunea acoperisului terasei cat sa fie? Terasa cu laterala inchise? Care este legatura dintre terasa si acoperisul casei cu panta respectiva? Presupun ca nu vrei sa fie legate ci sa fie un oarecare spatiu intre acoperis terasa si cel al casei.
    Singura mea idee este cam ce spui tu , cu panta dinspre zidul stinga si venit peste acoperisul casei , fara legatura intre ele . Problema este ca solutia asta da inaltime mare .

Din intimplare ! ieri am reusit sa fac scheletul noului umbrar , ca asta va fi cel putin anul asta . Un umbrar de 3x3m acoperit cu plasa de umbrire .Vedem cum si ce se intimpla , si daca se schimba planurile , la anul va fi si acoperis impotriva ploii .
    Mai sint citeva amanunte de sudat , dar pina atunci , caut o solutie de reparat terasa .
    Gresia o voi da jos in zona terasei si treptele , atit schimb in etapa asta . Am spart doar o placa si este groaznic , dura si ramin urme de adeziv . Asta sa zic ca dupa decopertare , voi da un strat de CM 17 inainte de noua placare .
    problema este cu ce sa repar treapta si zidul . Acolo a fost dat un strat de adeziv la data placarii ...

Nume:	IMG_20180506_190444.jpg‎ 
Afișări:	62 
Mărime:	353,2 KB
ID:		99895   Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	IMG_20180506_190450.jpg‎ 
Afișări:	57 
Mărime:	373,0 KB
ID:		99896   Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	IMG_20180506_190519.jpg‎ 
Afișări:	55 
Mărime:	371,6 KB
ID:		99897   Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	IMG_20180506_190538.jpg‎ 
Afișări:	61 
Mărime:	515,3 KB
ID:		99898   Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	IMG_20180506_190545.jpg‎ 
Afișări:	57 
Mărime:	277,3 KB
ID:		99899  

+ Răspuns la subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii